Zielone Podlasie logo

Ruda 71

19-111 Krypno Kościelne

+48 513 816 376

Recepcja 24/7

Seminarium w Zielonym Podlasiu 25.10.2023r.

W dniu 25 października 2023 roku Zakład Aktywności Zawodowej „Zielone Podlasie” w Rudzie był miejscem wyjątkowego wydarzenia – seminarium pod tytułem „Osoba z niepełnosprawnościami jako pracownik Zakładu Aktywności Zawodowej: szanse, trudności, nadzieje.” Organizowane w ramach projektu „Pracuje więc jestem” realizowanego przez Fundację „Praca dla Niewidomych”. Więcej o projekcie pod linkiem.

To seminarium przyciągnęło zarówno uczestników związanych z tematem, jak i osoby, które chciały dowiedzieć się więcej. Wśród naszych znamienitych Gości nie zabrakło przedstawicieli samorządów oraz instytucji również pracujących z osobami z niepełnosprawnościami.

Zdjęcia z wydarzenia pod artykułem.

Rozpoczęcie seminarium

Chwilę po godzinie 10:00, kierownik Zakładu, Pani Katarzyna Turosieńska, serdecznie przywitała gości i wprowadziła ich w temat seminarium. To była doskonała okazja, by poznać tę inspirującą osobę i dowiedzieć się nieco więcej o działalności Zielonego Podlasia.

Główne założenia i cele Zakładu Zielone Podlasie

Następnie głos zabrał pan Piotr Konczewski, prezes zarządu Fundacji „Praca dla Niewidomych.” Przedstawił główne cele i założenia działania zakładu oraz fundacji, która odgrywa kluczową rolę w projekcie „Pracuje więc jestem.” Jego mowa była inspiracją i zachętą do dalszego eksplorowania tematu niepełnosprawności w kontekście zatrudnienia i rehabilitacji poprzez pracę.

Historia Zakładu Aktywności Zawodowej "Zielone Podlasie"

Pani Katarzyna Turosieńska podzieliła się historią Zakładu Aktywności Zawodowej „Zielone Podlasie,” prezentując jego rozwój i unikalną ofertę. Uczestnicy mieli okazję lepiej poznać działalność Zakładu i dowiedzieć się, jakie usługi są dostępne dla wszystkich naszych Gości.

Warsztaty

Następnie rozpoczęto punkt główny seminarium – warsztaty prowadzone przez ekspertów i praktyków.

„Metody wsparcia w rehabilitacji społeczno-zawodowej, psychologicznej i medycznej pracowników z niepełnosprawnościami pracujących w ZAZ Zielone Podlasie” to temat, który przykuł uwagę uczestników.

Pani Agata Głogowska, psycholog, Pan Tomasz Szlendak, hipoterapeuta i instruktor jazdy konnej, oraz Pani Paulina Raciborska, fizjoterapeutka, przeprowadzili prezentacje i warsztaty, które wzbudziły wiele pytań i ciekawości.

Seminarium nie ograniczyło się tylko do prezentacji i dyskusji. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Zakład, obejrzeć sale rehabilitacji i pokoje hotelowe, a także wziąć udział w ćwiczeniu mającym na celu przybliżenie im doświadczenia osób niewidomych. To była niezwykle pouczająca część wydarzenia, która pozwoliła zrozumieć, jak funkcjonują osoby z taką niepełnosprawnością.

Podczas warsztatów można było zobaczyć rehabilitację medyczną, oraz porozmawiać z naszymi pracownikami.

Dyskusja i Obiad

Po warsztatach odbyła się dyskusja, podczas której uczestnicy mieli okazję dzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. To była doskonała okazja do wymiany pomysłów.

Seminarium „Osoba z niepełnosprawnościami jako pracownik Zakładu Aktywności Zawodowej” w Zakładzie Aktywności Zawodowej „Zielone Podlasie” było inspirującym wydarzeniem, które zwróciło uwagę na istotę zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Dzięki zaangażowaniu prelegentów i naszych Gości, ciekawej dyskusji i praktycznym warsztatom, uczestnicy mogli zdobyć nową wiedzę i perspektywę.

To seminarium jest przykładem inicjatyw, które promują równość i szanse na rynku pracy dla wszystkich.

Warto śledzić działalność ZAZu i Fundacji, ponieważ naszym głównym celem jest zmienianie życia osób i inspirowanie innych do działania na rzecz społecznej integracji i wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

Galeria Zdjęć z Seminarium

Więcej wpisów

weekend dla pary na podlasiu

Weekend dla pary na Podlasiu

Marzycie o chwili spokoju, oddzieleniu od codziennego zgiełku i magicznych chwilach tylko we dwoje? Nasz pakiet „Weekend dla Pary” to doskonała propozycja, która pozwoli Wam odnaleźć równowagę i zanurzyć się

pobyt integracyjny na Podlasiu

Wyjazd integracyjny na Podlasiu! W Zielonym Podlasiu

Spis treści Czy szukasz pomysłu na niezapomniany wyjazd integracyjny dla swojej firmy lub organizacji? A może chcesz zorganizować weekendowy wyjazd większą grupą ze swoimi znajomymi i rodziną? Jeśli tak, to

pokój hotelowy zielone podlasie

Delegacja na Podlasiu

Jeżeli szukasz pobytu firmowego na Podlasiu dobrze trafiłeś. Nasz obiekt jest zlokalizowany w miejscowości Ruda 71, 19-111 Krypno Kościelne. 20 minut jazdy od Moniek i pół godziny od Białegostoku. Zrelaksuj

Pliki Cookies

Cookies to niewielkie pliki przechowywane przez przeglądarki internetowe na urządzeniach użytkowników. Służą do gromadzenia informacji o aktywności na stronie, co pomaga dostosować zawartość oraz analizować ruch.

Skip to content