Zielone Podlasie logo

Ruda 71

19-111 Krypno Kościelne

+48 513 816 376

Recepcja 24/7

Pomagamy żyć niezależnie.

O nas

Nasza historia

W Zakładzie Aktywności Zawodowej Zielone Podlasie w Rudzie zatrudnionych jest na umowę o pracę 60 osób z czego 44 to osoby z niepełnosprawnościami.

Swoją działalność rozpoczął w 2016 roku w Krzyżewie ( gm. Sokoły, powiat wysokomazowiecki) z inicjatywy Komitetu Pomocy Niewidomym w Polsce z siedzibą w Nowym Jorku oraz Fundacji „Praca dla Niewidomych” a obecnie po przeprowadzce z Krzyżewa swoje  dzieło kontynuuje w Rudzie ( gm. Krypno  Kościelne, powiat moniecki) aktywizując osoby z niepełnosprawnościami również z tego obszaru. 

Dzięki ciężkiej pracy zespołu jak również wsparciu przyjaznych instytucji, przez 7 lat działalności zostało zwiększone zatrudnienie z poziomu 28 osób niepełnosprawnych do 44 osób oraz 16 instruktorów pracy.

Więcej o Fundacji „Praca dla Niewidomych” przeczytasz na jej stronie http://www.fpdn.org.pl/ klikając w podrekślony tekst.

Nasza misja

zespół-zakładu-aktywności-zawodowej-w-rudzie

Zakład Aktywności Zawodowej  jest utworzony w celu zatrudniania osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym oraz umiarkowanym w celu przygotowania ich do życia w otwartym środowisku oraz pomocy w realizacji pełnego, niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w miarę indywidualnych ich możliwości.
W związku z tym działania społeczne opierają się głównie na działaniach skierowanych w stronę osób niepełnosprawnych zatrudnionych w ZAZ, ale również kierowane są do jednostek współpracujących z Zakładem, które wspierają również osoby niepełnosprawne OREW, WTZ. 

OREW – czyli Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy jest specjalistyczną placówką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży wymagających kompleksowego, interdyscyplinarnego wsparcia dostosowanego do potrzeb.

WTZ – Warsztaty Terapii Zajęciowej, placówka wykonująca rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnych podopiecznych. Terapia realizowana jest poprzez terapię zajęciową

ZAZ wparcie społeczne osiąga poprzez działalność biznesową tj. rehabilitacje medyczną, hipoterapię, usługi psychologiczne , usługi gastronomiczne jak również hotelarskie. Rozwój biznesowy jest bardzo ważny, ponieważ  umożliwia osiągać zakładane cele w działalności społecznej.

ZAZ świadcząc szeroki zakres usług, rozwijając działy zapewnia pracownikom niepełnosprawnym pracę, która pozwala im zreintegrować się ze środowiskiem.

 

Praca i zaangażowanie całego zespołu ZAZ była już wielokrotnie nagradzana  w różnych konkursach takich jak:

  • Znak Jakości w kategorii najlepszy pracodawca,
  • Podlaska Marka,
  • Najlepszy Produkt Turystyczny,
  • Konsumencki Laur Zaufania,
  • Certyfikat członkostwa potwierdzający przynależność do Polskiej Izby Turystyki,
  • Certyfikat Konkursu Lodołamacze w kategorii Zatrudnienie Chronione,
  • Certyfikat Firma Godna Zaufania,
  • Certyfikat potwierdzający prawo do posługiwania się promocyjnym znakiem jakości Zakup Prospołeczny.

Nasze wartości

Sukcesem Zakładu Aktywności Zawodowej są ludzie, pracownicy niepełnosprawni którzy mają szansę na wyjście z domu, rozwój , podniesienie kompetencji, zadbanie o swoje zdrowie dzięki codziennej rehabilitacji medycznej i społecznej, jest to ogromna szansa na poprawę warunków życia.

Osoby z niepełnosprawnościami dzięki pracy w Zakładzie Aktywności Zawodowej posiadają swoją niezależność, poczucie własnej godności, czują się potrzebne i funkcjonują w normalnym środowisku.

W ramach rehabilitacji zawodowej pracownicy nabywają nowe umiejętności i doświadczenie zawodowe. Doskonalą się poprzez wykonywanie obowiązków na swoich stanowiskach pracy, odbywają szkolenia, warsztaty, instruktaże i wizyty studyjne. Osoby niepełnosprawne zatrudnione są na poszczególnych działach: kuchnia, hotel, recepcja, rehabilitacja, stajnia oraz dział gospodarczy. Każdy dział posiada instruktorów pracy, którzy wspierają pracowników w wykonywaniu obowiązków. Instruktorzy również przechodzą kursy i szkolenia, które oprócz poszerzenia zakresu ich wiedzy zawodowej , ułatwiają im pracę z osobami niepełnosprawnymi.

Osoby niepełnosprawne zatrudnione w ZAZ uczestniczą w życiu kulturalnym i społecznym, każdy z pracowników z niepełnosprawnością ma możliwość korzystania z 1 godziny rehabilitacji medycznej w ciągu dnia pracy, dostosowanej do indywidulanych potrzeb każdego pracownika. Rehabilitacja społeczna pracowników niepełnosprawnych umożliwia im uczestnictwo w życiu kulturalnym, co w przypadku wielu osób wcześniej było mocno ograniczone. Pracownicy z niepełnosprawnościami mają możliwość wyjazdów na różnego rodzaju wycieczki, do kina, teatru, restauracji na kręgle itp. Każdy pracownik jest objęty opieką psychologa, jak również wsparciem doradcy zawodowego.

zespół-aktywności-zawodowej-zielone-podlasie

Wesprzyj nas

Jest wiele sposobów by wesprzeć „Zielone Podlasie”.
Możesz skorzystać z jednej lub kilku naszych usług lub dokonać darowizny bezpośrednio na nasze konto.

Usługi

Noclegi, catering i gastronomia, rehabilitacje i masaże, jazda konna i hipoterapia. Zapoznaj się z naszą ofertą, skorzystaj i tym samym wesprzyj.

Darowizny

Klikając poniższy przycisk przejdziesz do opcji wspracia nas bezpośrednio oraz numeru konta. Dziękujemy za każdą kwotę, gest i okazaną pomoc.

Dziękujemy!

Link do poradnika powinien przyjść do Ciebie automatycznie w ciągu 60 minut (przepraszamy, że tak długo).

Jeżeli jednak nie chcesz czekać, możesz go otworzyć od razu w nowej zakładce klikając poniższy link:

Poradnik „4 sposoby na stres i emocje”

Zapraszamy do nas!
Zielone Podlasie 2024

Pliki Cookies

Cookies to niewielkie pliki przechowywane przez przeglądarki internetowe na urządzeniach użytkowników. Służą do gromadzenia informacji o aktywności na stronie, co pomaga dostosować zawartość oraz analizować ruch.

Skip to content