Zielone Podlasie logo

Ruda 71

19-111 Krypno Kościelne

+48 513 816 376

Recepcja 24/7

Ważne osoby dla Naszego Ośrodka.

W ubiegłym tygodniu gościliśmy Piotra Świderskiego, który reprezentuje Komitet Pomocy Niewidomym z siedzibą w Nowym Jorku i jest Przewodniczącym Rady Fundacji „Praca dla Niewidomych”.
 
Wizyta ta dała nam wspólny czas i możliwość pokazania jakie działania, plany i realizacje są przez nas wykonywane. Co już osiągnęliśmy jako organizacja od ostatniego spotkania i co planujemy robić dalej.
Istotnym elementem wizyty Piotra Świderskiego było długie spotkanie z Zarządem i pracownikami Fundacji „Praca dla Niewidomych”. 
 
W trakcie tego spotkania informowaliśmy Piotra o aktualnych działaniach, problemach i planach na przyszłość. Szczególnie omawialiśmy potrzebę ścisłej współpracy Fundacji z jej ośrodkami w Stanisławowie i w Rudzie, wymiany informacji które pozwolą Fundacji skuteczniej zarządzać ośrodkami i planować ich strategiczny rozwój. 
 
Ta współpraca będzie się opierała na stałej wymianie informacji, usprawnieniu działań dotyczących aspektów finansowych obu Ośrodków i wykorzystywania środków publicznych oraz ścisłej współpracy w zakresie przekazu graficznego, działań PR-owskich i marketingu społecznego.
 
Fundacja jest organizatorem dwóch Zakładów Aktywności Zawodowej, które powstały dzięki inicjatywie Komitetu, i które Komitet czynnie wspiera finansowo.
 
Podczas swojej wizyty w Polsce, Piotr odwiedził Rolniczy Zakład Aktywności Zawodowej dla Niewidomych w Stanisławowie. Oprowadzany przez Kierownika Zakładu, Pana Marcina Kalbarczyka, mógł zobaczyć jakie plony przynosi zarządzany przez Panią Beatę Żabolicką dział ogrodniczy. Miał również możliwość spojrzenia na modernizacje wykonane na terenie Zakładu oraz podczas wspólnego obiadu, czas na rozmowy z pracownikami.
 
W drugim Ośrodku, Zakład Aktywności Zawodowej Zielone Podlasie mieliśmy wspólnie przyjemność uczestniczyć w obchodach Dnia Otwartego. Na spotkaniu prowadzonym przez Kierownik Zakładu, Panią Katarzynę Turosieńską spotkaliśmy się z reprezentacją lokalnych władz, w tym z Wójtem Gminy Krypno Panem Markiem Stankiewiczem, Przewodniczącym Rady Gminy Panem Markiem Kurzyną i Dyrektor Gminny Ośrodek Kultury Krypno Kościelne Iwoną Orłowską.
 
Był czas na ciekawe rozmowy, wymianę spostrzeżeń i dobre słowo na przyszłość. Festyn przebiegł w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Pracownicy Zakładu ugościli nas wspaniałym poczęstunkiem i pokazali podlaską gościnność. Piotr miał szansę obejrzeć jak duże postępy wykonano przy modernizacji budynku i jego wnętrz, jak rozrasta się teren dla koni, do nauki jazdy i hipoterapii.
Wspólny czas dał nam nadzieję na dalsze działania i zmobilizował do kolejnych kroków w stronę zwiększania współpracy między Ośrodkami i społecznością lokalną.
 
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w te spotkania i z niecierpliwością czekamy na kolejny przyjazd Piotra Świderskiego.
 

Więcej wpisów

Spływy kajakowe po rzece Narew

Spływy kajakowe po rzece Narew Nasz Pensjonat leży pomiędzy dwiema głównymi rzekami Podlasia. Zapraszamy na spływy po Narwi, rzece która opisywana jest jako rzeka idealna do rozpoczęcia swojej przygody z

Czy rehabilitacja po operacji jest konieczna?

Pobyt rehabilitacyjny: Czy rehabilitacja po operacji jest konieczna? Dowiedz się, dlaczego rehabilitacja jest kluczowa dla pełnego powrotu do zdrowia, jak pomaga w redukcji bólu i zapobieganiu powikłaniom oraz jakie korzyści

Korzyści z Pobytu Zdrowotnego

Jakie korzyści zdrowotne mogę uzyskać z pobytu zdrowotnego? Pobyt zdrowotny to nie tylko okazja do relaksu, ale również inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie. Decydując się na taki wypoczynek, możemy

Dziękujemy!

Link do poradnika powinien przyjść do Ciebie automatycznie w ciągu 60 minut (przepraszamy, że tak długo).

Jeżeli jednak nie chcesz czekać, możesz go otworzyć od razu w nowej zakładce klikając poniższy link:

Poradnik „4 sposoby na stres i emocje”

Zapraszamy do nas!
Zielone Podlasie 2024

Pliki Cookies

Cookies to niewielkie pliki przechowywane przez przeglądarki internetowe na urządzeniach użytkowników. Służą do gromadzenia informacji o aktywności na stronie, co pomaga dostosować zawartość oraz analizować ruch.

Skip to content